Wyjątkowe porozumienie wszystkich publicznych uczelni poznańskich

12 października 2023 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu podpisano wyjątkowe porozumienie wszystkich publicznych uczelni poznańskich ws. projektu PoMost. Umożliwia on studentom realizację wybranego przedmiotu (za wyjątkiem zajęć WF i z języków obcych) na innej uczelni w Poznaniu. Przykładowo student zarządzania może zrealizować interesujący go wykład np. z literatury na innej uczelni. Wymiana jest możliwa dla studentów pierwszego i drugiego stopnia, studiów magisterskich, a także dla cudzoziemców. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Daje on studentom dużo większe możliwości rozwoju i poszerzania horyzontów. Program pokazuje również wyjątkową współpracę i integrację poznańskich uczelni.

Szczegóły programu dostępne są na każdej uczelni będącej sygnatariuszem porozumienia, tj. Akademii Muzycznej im I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Artystycznym im. M. Abakanowicz w Poznaniu, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.